Co to jest deratyzacja systemowa?

Deratyzacja systemowa to profesjonalne zwalczanie gryzoni. Do tego celu wykorzystujemy środki chemiczne lub mechaniczne. Samo pojęcie deratyzacji odnosi się między innymi do myszy domowej, szczura wędrownego, myszy polnej, norników oraz nornic. Odpowiednio przeprowadzona deratyzacja systemowa w jak najmniejszym stopniu ingeruje w otoczenie. Deratyzacja systemowa to nie tylko likwidacja szkodników, ale również zabezpieczanie przed nimi prywatnych domów oraz przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Dezynfekcja i dezynsekcja kurników

Chociaż wydaje się, że przygotowanie kurnika do zasiedlenia jest trudne, wdrożenie w życie zasad Dobrej Praktyki Rolniczej jest kluczowe, jeżeli zależy nam na właściwej higienie oraz czystości w czasie trwania kolejnego cyklu produkcyjnego. Prace przygotowujące pomieszczenie – ze szczególnym uwzględnieniem kwestii sanitarnych – można podzielić na sześć etapów

Czytaj więcej

Obalamy mity o pająkach

Pająki to jedne z niewielu domowych „towarzyszy”, które za każdym razem, gdy się pojawiają, budzą wiele skrajnych emocji. Czasami wywołują krzyk, w innym wypadku tylko niesmak. Niekiedy się ich boimy, a jeszcze w innej sytuacji traktujemy obojętnie. Wiele zależy od ich wyglądu. Pająki są o tyle interesujące, że zdążyły podzielić ludzi na dwie skrajne grupy: zwolenników oraz przeciwników . Zanim przejdziemy do faktów i mitów dotyczących naszych „milusińskich”, zastanówmy się jakie pająki możemy spotkać w naszym domu.

Czytaj więcej

Wszystko co powinieneś wiedzieć o prusakach i karaluchach

Wszystko co powinieneś wiedzieć o prusakach i karaluchach

Karaluchy i prusaki – groźne dla naszego zdrowia owady nierzadko budzą nie tylko obrzydzenie, ale również strach. Chociaż towarzyszą nam od dawien dawna, ich obecność w domu zwiastuje kłopoty. Zazwyczaj możemy się ich pozbyć wyłącznie przy pomocy specjalistów. Samodzielnie podjęte działania – dobre na krótką metę – mogą być niewystarczające w dłuższej perspektywie czasu. Czym się różnią, skąd się biorą, jakie zagrożenia zwiastuję oraz jak sobie z nimi poradzić?

Karaczan wschodni (Blatta orientalis) – potoczenie karaluch

Czytaj więcej

Wszystko o molach spożywczych

Jak walczyć z molami spożywczymi?

Mole spożywcze to szkodniki, których pozbycie się bywa mocno utrudnione. Pojawiające się w najbardziej niespodziewanym momencie, szybko zniechęcają do przebywania w kuchni. Wbrew powszechnej opinii, ich obecność wcale nie wynika z bałaganu. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Krótka charakterystyka moli spożywczych

Czytaj więcej

Wszystko co powinieneś wiedzieć o… pluskwach domowych

Cimex lectularius, czyli pluskwa to niezwykle uciążliwy w warunkach domowych owad żywiący się ludzką krwią. W dzień skryty w najróżniejszych zakamarkach, uaktywnia się nocą – głównie w naszych łóżkach. Już jedna samica jest w stanie złożyć nawet do pięciuset jaj. Okres rozwoju pluskwy nie przekracza dwóch miesięcy.

Po pierwsze: skąd się biorą pluskwy?

Czytaj więcej

Dezynfekcja w zakładach mięsnych

Zakłady mięsne, a więc miejsca specjalizujące się nie tylko w produkcji, ale również przetwarzaniu żywności pochodzenia zwierzęcego wymagają szczególnego podejścia w zakresie czystości oraz higieny. Szeroko pojęta branża mięsna (począwszy o rzeźni, poprzez obróbkę elementów głównych oraz pobocznych uboju, a skończywszy na rozbiorze tusz) oraz przemysł rybny (porcjowanie, filetowanie, marynowanie, wędzenie etc.) są szczególnie narażone na działanie czynników patogennych. Zalegające w najdalszych zakątkach pomieszczeń odpadki, dawno zapomniane nieczystości, a także klasyczny brak właściwej higieny – wszystko to może doprowadzić do poważnych problemów. Bakterie, grzyby czy drobnoustroje to wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Nieodpowiednie np. niesterylne warunki pracy warunkują niemal każdy aspekt funkcjonowania zakładu. Szeroki wachlarz różnego rodzaju zagrożeń wpływa negatywnie na opinię firmy, ogranicza potencjalne grono odbiorców, zraża kontrahentów, przekłada się na płynność finansową, generuje duże straty…

Czytaj więcej

DDD – sposób na skuteczne pozbycie się szkodników

Walka z szkodnikami, bez względu na ich rodzaj, niestety jest niezwykle trudna i męcząca, a do tego, jeśli prowadzona własnymi siłami, bez zastosowania profesjonalnych środków oraz rozwiązań, może okazać się mało skuteczna. Jeśli więc chcą Państwo opuścić pole bitwy z wygraną pozycją warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie.

To jedyny sposób na to, by zyskać gwarancję skutecznego pozbycia się problemu, bez narażania siebie i bliskich osób na niebezpieczeństwo. Profesjonaliści korzystają najczęściej z systemu DDD tj. dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja. Co oznaczają te terminy? Z jakimi problemami pozwalają się uporać?

Czytaj więcej