Walka z szkodnikami, bez względu na ich rodzaj, niestety jest niezwykle trudna i męcząca, a do tego, jeśli prowadzona własnymi siłami, bez zastosowania profesjonalnych środków oraz rozwiązań, może okazać się mało skuteczna. Jeśli więc chcą Państwo opuścić pole bitwy z wygraną pozycją warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie.

To jedyny sposób na to, by zyskać gwarancję skutecznego pozbycia się problemu, bez narażania siebie i bliskich osób na niebezpieczeństwo. Profesjonaliści korzystają najczęściej z systemu DDD tj. dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja. Co oznaczają te terminy? Z jakimi problemami pozwalają się uporać?

Krok pierwszy – dezynfekcja

Najważniejszym pierwszym krokiem w zakresie wykonanych zabiegów jest dezynfekcja. To sposób na pozbycie się chorobotwórczych drobnoustrojów tzn. bakterii, wirusów, grzybów, a także pleśni. Mówiąc prostymi słowami, dezynfekcja ma na celu odkażenie pomieszczeń oraz wszelkich powierzchni. W zależności od problemu można zastosować dezynfekcję zapobiegawczą, bieżącą bądź końcową. Dezynfekcja zapobiegawcza, jak sama nazwa wskazuje przeprowadzana jest profilaktycznie w określonych odstępach czasu. Dezynfekcję bieżącą przeprowadza się w momencie występowania niechcianych drobnoustrojów a końcową w ramach kontrolnego zabiegu po zwalczeniu patogenów.

Metod przeprowadzania dezynfekcji jest wiele. Najmniej znaną jest ozonowanie. Ozonowanie to metoda polegająca na rozpyleniu w pomieszczeniu ozonu w odpowiednim stężeniu. Pozwala ona na zabicie wszelkich patogenów w powietrzu w 90%. Dodatkowo, ogromną zaletą ozonowania jest fakt, że jest ono całkowicie pozbawione środków chemicznych. Dezynfekcję można również przeprowadzić przy użyciu zimnej mgły.

To zabieg polegający na rozpyleniu w pomieszczeniu koncentratu biobójczego z wodą. Podczas rozpylenia tworzą się małe krople, które są w stanie dostać się w każdy zakamarek i usunąć nawet najtrudniej dostępne drobnoustroje.

Krok drugi – dezynsekcja

Dezynsekcja to pełen wachlarz zabiegów, dzięki którym możliwe jest usunięcie uciążliwych insektów np. mrówek, os, szerszeni, pluskw, karaluchów, komarów, moli, pcheł oraz wielu innych. Dezynsekcję obowiązkowo przeprowadza się w przemyśle spożywczym, gdyż wiele gatunków owadów roznosi szkodliwe dla człowieka patogeny. Dezynsekcję można przeprowadzić wieloma metodami. Metoda żelowa – wystarczy nanieść punktowo trujący żel w pomieszczeniu bądź opryskowa polegająca na spryskaniu pomieszczenia preparatem biobójczym czy też zamgławianie.

Krok trzeci – deratyzacja

Ostatni zabieg, jakim jest deratyzacja ma za zadanie pozbyć się gryzoni a więc myszy, szczurów czy nornic. Osoby mające do czynienia z gryzoniami doskonale wiedzą jak szybko potrafią zrujnować ogród, spiżarnie, a nawet naruszyć konstrukcję budynków. Metody deratyzacyjne koniecznie muszą być dostosowane do gatunku szkodnika. . Najczęstszymi metodami są jednak trutki pokarmowe, pułapki czy gazowanie. Trutki pokarmowe działają wabiąco na gryzonia Pułapki, klatki żywołowne czy łapki na myszy pomagają schwytać szkodnika. Deratyzację możemy podzielić na deratyzację systemową bądź interwencyjną. Ta pierwsza ma na celu zabezpieczenie pomieszczenia przed pojawieniem się gryzoni, z kolei interwencyjna ma pomóc usunąć gryzonie znajdujące się w Państwa otoczeniu.

Problemy z drobnoustrojami, owadami czy gryzoniami prędzej czy później dopadną każdego. Co istotne – każda pora roku rządzi się swoimi prawami i o każdej porze roku jesteśmy narażeni na inny problem. Samodzielna walka, bez odpowiedniego sprzętu i środków często uniemożliwia skuteczne pozbycie się problemu. Korzystając z pomocy profesjonalistów mogą Państwo w skuteczny, ale przede wszystkim szybki sposób pozbyć się niechcianych „mieszkańców”. System DDD idealnie sprawdza się nie tylko w domowych warunkach, ale przede wszystkim na halach produkcyjnych, lokalach gastronomicznych, hotelach, przychodniach czy też różnego rodzaju środkach transportu oraz wielu innych miejscach. Pomożemy wszędzie tam gdzie będzie to konieczne!